Lista artykułów:

Veljko Nikitovic: Dobry zawodnik nikomu nie zaszkodzi

ROZMOWA z Veljko Nikitoviciem, kapitanem Górnika Łęczna.

Nowy kontrakt dla Grzegorza Bonina

Na zgrupowanie w Portimao Górnik zabrał kilku nowych zawodników. Przed wyjazdem przedłużono kontrakt z Grzegorzem Boninem. W poniedziałek dla Górnika rozpoczyna się kolejny etap przygotowań. Najpierw po przerwie świątecznej podopieczni Jurija Szatałowa przez kilka dni trenowali na własnych obiektach. Rozegrali też pierwszy sparing, w którym ulegli Stali Mielec 1:2. Później pojechali do Mariampola. Na Litwie pracowali przez tydzień, gdzie szkoleniowcy zaaplikowali swoim podopiecznym ciężkie obciążenia. W planie były też dwa sparingi, w których „zielono-czarni” pokonali 3:1 FK Trakai oraz bezbramkowo zremisowali z Atlantasem Kłajpeda.

Andrzej Rybarski: Pierwszy etap mocnego ładowania akumulatorów

ROZMOWA z Andrzejem Rybarskim, drugim trenerem Górnika Łęczna, asystentem Jurija Szatałowa.

Leandro, obrońca Górnika Łęczna: Pierwszy może przegrać z ostatnim

Rozmowa z Leandro, obrońcą Górnika Łęczna.

W poniedziałek o godz. 18 Górnik na własnym boisku zmierzy się z Pogonią

Na wygraną w ekstraklasie Górnik czeka od 30 października, kiedy na własnym stadionie pokonał Cracovię. Od tamtej pory trzy razy przegrał i tylko raz zremisował. Ale czy może być inaczej, skoro od początku sezonu obaj napastnicy zdobyli w sumie cztery gole? Więcej o dwa ma sam Grzegorz Bonin, a ostatnio pod bramką rywali groźniejszy zrobił się nawet prawy obrońca Łukasz Mierzejewski. Skuteczność i ilość trafień to wciąż duży problem „zielono-czarnych”.

Sergiusz Prusak, Górnik Łęczna: Taki mecz to finał Ligi Mistrzów

ROZMOWA z Sergiuszem Prusakiem, bramkarzem Górnika Łęczna

Punkt zdobyty w ostatniej chwili, Górnik Zabrze – Górnik Łęczna 1:1

Po dwóch porażkach z rzędu Górnik Łęczna zdołał wywalczyć jeden punkt w Zabrzu. Udało mu się to po golu strzelonym w ostatniej minucie. Zielono-czarni uratowali twarz, bo rywale to przecież ostatnia drużyna w tabeli, która w tym sezonie wygrała tylko raz…

Paweł Jaroszyński (Cracovia): Po pierwszym gwizdku nie ma sentymentów

ROZMOWA Z Pawłem Jaroszyńskim, obrońcą Cracovii, wychowankiem Górnika Łęczna

Veljko Nikitović: Każdy mecz jest ważny

ROZMOWA z Veljko Nikitoviciem, kapitanem Górnika Łęczna

Mecz Górnik - Wisła już w poniedziałek o 18

W poniedziałek o godz. 18 Górnik Łęczna na własnym stadionie zmierzy się z Wisłą Kraków. Czy przerwa w rozgrywkach pomoże gospodarzom? Jeśli ktoś przed sezonem powiedziałby, że 13 września, na półmetku rundy, Górnik będzie miał trzy punkty więcej od Lecha, w Łęcznej taką prognozę każdy wziąłby w ciemno. Dziś jednak trudno mówić o satysfakcji, bo na razie „Kolejorz” rozczarowuje na całej linii i w efekcie wpakował się nawet w strefę spadkową.